Idegen nyelvi szépkiejtési verseny

A hangos olvasás világnapján iskolánk második alkalommal szervezett városi idegen nyelvi szépkiejtési versenyt. A vetélkedő megnyitóján iskolánk tanulója – a tavalyi 7-8. évfolyamos győztes – Gergely Gréta Jázmin John Lennon Imagine című dalának dalszövegét adta elő Kapusi Sarolta fuvolaművész kíséretével, majd a versenyt megnyitotta Kiss Attila polgármester úr és Szekeresné Bereczki Rita intézményvezető. Az első fordulóban két korcsoportban 5 városi iskola összesen 19 tanulója mérte össze tudását előzetesen megtanult, autentikus angol szöveg előadásával. A második fordulóban pár perces „ismerkedés” után a versenyzők egy számukra ismeretlen angol szöveget olvastak fel a meghívott zsűri előtt, melynek tagjai valamennyien városunk oktatási intézményeinek angol nyelvtanárai voltak.

A színvonalas megmérettetésen számtalan kiváló előadással találkoztunk és nagyon nehéz dolga volt a zsűrinek az értékelésnél. A 7. és 8. évfolyamosok korcsoportjában 1. helyezést ért el Korpás Lili 7. b osztályos tanulónk (felkészítő tanára Szücsné Kiss Gabriella). 2. helyen végzett Kozma Donát, 3. helyezést ért el Nagy Bence (mindketten a Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium 7. osztályos tanulói, felkészítő tanáruk Bácsiné Polyvás Imola). Különdíjban részesült Mészáros Lőrinc (a Hajdúböszörményi Bethlen Gábor Általános Iskola 8. osztályos tanulója, felkészítő tanára Tőzsér-Szabó Anett).

Az 5. és 6. évfolyamosok korcsoportjában 1. helyezést ért el Újvári István Alexander (a Hajdúböszörményi Bethlen Gábor Általános Iskola 6. osztályos tanulója, felkészítő tanára Tőzsér-Szabó Anett). 2. helyezést ért el Monori Bálint (a Baltazár Dezső Református Általános Iskola 5. osztályos tanulója, felkészítő tanára Bíró Erika). 3. helyen végzett Kocsis Janka (a Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium 5. osztályos tanulója, felkészítő tanára Kathiné Kovács Ilona). Különdíjban részesült Varga Dorka Laura (a Hajdúböszörményi Bocskai István Általános Iskola 5. osztályos tanulója, felkészítő tanára Kovács-Pipó Andrea).

Szívből gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak! Hálásan köszönjük a zsűri áldozatos munkáját! Jövőre is sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt.

szepkiejtesi_versenyszepkiejtesi_versenyszepkiejtesi_verseny