erasmus plus logo

Mobilitási pályázat az Eötvösben

Iskolánk a Hajdúböszörményi Eötvös József Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI 28 598 euró támogatást nyert az Erasmus + az Európai Unió oktatást, képzést, ifjúságügyet és sportot támogató programja keretében. Francia-, Spanyol-, Görög- és Törökországgal együttműködve valósítjuk meg a „Footprints an Routes of the Intangible Cultural Heritage” témában készült mobilitási programot. Lehetőségünk lesz  pedagógusainkat és tanulóinkat a Karib-térségbeli guadoloupei Petit-Canalba, a görögországi  Agias Marinas városába, a spanyolországi Puertollanoba valamint a török Mersinbe utaztatni az 2019 és 2021 között. A pályázat 10 pedagógus és 11 diák mobiltásra nyert támogatást.

A pályázat alapvető célja bemutatni és megismertetni kulturális örökségünk eszmei értékeit hatékony és innovatív módszerekkel.