eTwinning az Eötvösben

Az eTwinning az európai iskolák közössége.

Olyan on-line felületet biztosít a részt vevő európai országokban működő iskolák munkatársai (tanárok, igazgatók, könyvtárosok stb.) számára,
ahol kommunikálhatnak és együttműködhetnek egymással, közös projekteket indíthatnak, továbbá megoszthatják egymással ismereteiket,
azaz röviden: átélhetik, milyen Európa legérdekesebb oktatási közösségének a tagja lenni, és részt vehetnek annak életében.

Az Eötvös is csatlakozott idén ehhez a közösséghez. Az ötödik évfolyamon tanuló diákok egy csoportja már az első projekt vége felé tart.
Postcards from Europe! - Postcard Exchange and Map téma kapcsán 9 országgal kerültek kapcsolatba.
Levelezőlapokat és leveleket váltanak egymással angol nyelven, amik segítségével bemutatkoznak, megmutatják szülővárosukat és iskolájukat.
Videókat és fényképeket készítettek, amik elérhetőek az eTwinning felületén, minden projekttag számára.

Az elkészült anyagokat itt is megmutatjuk!

A képeslapok készítése:

A postán is jártunk: